بخش نهاده ها و کشت

نهاده ها و کشت محصول

با برنامه ریزی صحیح و استفاده بهینه از نهاده های كشاورزی ، خاك ، آب ، بذر ، عوامل محیطی و مكانیزه كردن فعالیت های كشاورزی می توان توان تولید را به حداکثر و کیفیت محصول را به میزان قابل توجهی بالابرد.

كشت محصول در گلخانه یكی از بهترین روش هایی است كه امكان مدیریت درست نهاده های كشاورزی را فراهم كرده و محدودیت های موجود را تا حد زیادی رفع می كند.

شرکت آذر سان در بخش کشت و نهاده ها از متخصصین باتجربه و کاردان در این زمینه جهت مشاوره درکنار مشتریان خود میباشد.

نخ بوته

نخ بوته uv دار با استفاده از گیره های مخصوص بوته جهت نگهداری بوته ها (خیار-گوجه فرنگی-فلفل و …) در گلخانه ها استفاده می شود. استفاده از این نخ ها باعث میشود با رشد گیاه بوته به پایین خم نشود و حالت غیرعادی به خود نگیرد. این کار باعث میشود که با افزایش اندازه گیاه بوته ها درهم تنیده نشوند و هر کدام در مسیر مناسب و استاندارد رشد نمایند.

قلاب آویز

قلاب آویز بوته یک محصول بسیار کاربردی برای کوتاه و بلند کردن نخ آویز بوته در گلخانه ها می باشد که در زمان پائین کشی کاربرد داشته و کار پائین کشی را در گلخانه بسیار راحت میکند. این کار با پیچاندن نخ دور قلاب براحتی امکانپذیر می باشد.

گیره بوته و محافظ خوشه

گیره بوته، نوعی گیره پلاستیکی مقاوم برای اتصال نخ های نگهدارنده بوته گیاهانی همچون گوجه فرنگی، خیار، فلفل، بادمجان و … به بوته مورد نظر می باشد. استفاده از این گیره سبب می شود زمانی که گیاه رشد کرد و ارتفاع گرفت دچار افتادگی نشود و به رشد خود ادامه دهد.

کشت گلخانه‌ای از مطلوب‌ترین شیوه‌های کشت شناخته شده است و در شرایطی که آب و اهمیت مدیریت مصرف آن به یکی از اولویت‌های جهانی و منطقه‌ای تبدیل شده، این شیوه کشت از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و تولید مضاعف با وجود مصرف آب کمتر، این شیوه را به روشی محبوب بدل ساخته است.

صرفه‌جویی در مصرف آب، افزایش بهره‌وری، امکان کاشت و برداشت محصول در تمام فصول، امکان پرورش محصولات خارج از فصل و خارج از اقلیم، قابلیت مقابله با تهدیدات و خسارات به واسطه امکان کنترل و اقدامات پیشگیرانه، برخی از مزایای کاشت گلخانه‌ای است.

در این میان در کنار همه شیوه‌های کشت و زرع، کشت گلخانه‌ای دورنمای مطلوب‌تر و آینده روشن‌تری را پیش رو دارد و علت آن نیز افزایش توانمندی کشاورزان در این زمینه و نیز پیشرفت دانش بشری در این عرصه است.

با توجه به نیاز روز افزون جامعه به صنعت کشاورزی مدرن و کشت گلخانه ای ، شرکت آذر سان با سابقه بیش از یک دهه و توانمندی متخصصان کشورمان همواره در این مسیر همراه و همگام با سرمایه گذاران و مشتریان خود میباشد.