پارچه و نوار های نسوز

پارچه آزبست بدون غبار/ غبار دار ( Dust / Dust Free Asbestos Cloth )

پارچه فوق از الیاف آزبست بافته شده است . مناسب جهت عایق بندی دیگهاي بخار ، لوله ، نیروگاه هاي برق ، عایقکاری تاسیسات ساختمانها ، کارخانجات و نيز جهت توليد دستکش و لباس نسوز قابل استفاده می باشد .
تحمل حرارتی اين پارچه با توجه به گريد آن از 250 تا 500 درجه سانتیگراد می باشد و با عرض 1 متر و ضخامتهاي 5/1- 2 و 3 ميليمتر و طول 25 الي 50 متر قابل دسترس مي باشد .

نوار آزبست بدون غبار/ غبار دار ( Dust / Dust Free Asbestos Tape )

اين نوار از الیاف تابيده شدۀ آزبست بافته شده است . جهت عمليات آب بندي و نيز به عنوان عايق بسيار مناسب بوده و جهت دیگهاي بخار ، خطوط لوله و انواع دریچه ها مورد استفاده قرار مي گيرد .
تحمل حرارتی اين پارچه با توجه به گريد آن از 250 تا 500 درجه سانتیگراد می باشد و با عرضهاي 3 ، 5 و 10سانتي متر قابل دسترس مي باشد .

پارچه نسوز فايبرگلاس ( Glass Fiber Cloth )

این پارچه با بهترین نوع الیاف شیشه ( Texturizing )بافته شده و ازکیفیت بالايی برخوردار است . داراي مقاومت مکانیکی و حرارتی بسيار مناسبي مي باشد كه مي تواند بهترین گزينه جایگزین پارچه آزبست باشد .
تحمل حرارتی اين پارچه با توجه به گريد آن از 450 تا 600 درجه سانتیگراد می باشد و با عرض 1 متر و ضخامتهاي 1- 5/1- 2و 3 ميليمتر و در بسته بندي 25 كيلوگرمي قابل عرضه مي باشد .

پارچه نسوز فايبرگلاس با روكش آلومينيوم (Glass Fiber Cloth Coated AL)

اين پارچه با بهترین نوع الیاف شیشه بافته شده است و به دلیل استفاده از روكش آلومينيوم توان حرارتی و برودتی آن تقويت شده و گزينة مناسبی جهت لباس و روکشهای ضد حریق ، عایق بندی مخازن و لوله ها و … می باشد .
تحمل حرارتی اين پارچه با توجه به گريد آن از 450 تا 600 درجه سانتیگراد می باشد و عمدتا” با عرض 1 متر و ضخامتهاي 5/0- 8/0- 1- 5/1- 2و 3 ميليمتر قابل عرضه مي باشد .

نوار نسوز فايبرگلاس ( Glass Fiber Tape )

اين نوار بافته شده با الیاف شیشه مي باشد كه از مقاومت مکانیکی و حرارتی بسيار خوبی برخوردار بوده و درعایق بندی تاسسیات ساختمانی و ماشین آلات الکتریکی همچنين جهت آب بندی آب و بخار مورد استفاده قرار می گیرد .
تحمل حرارتی اين نوار با توجه به گريد آن از 450 تا 600 درجه سانتیگراد می باشد و با عرضهاي 3- 5- 7 و 10 سانتي متر و ضخامتهاي 5/1و 3 ميليمتر و عمدتا” در بسته بندي 5 كيلوگرمي قابل عرضه مي باشد .

نوار نسوز فايبرگلاس با روكش آلومينيوم ( Glass Fiber Tape Coated AL )

اين نوار بافته شده از الياف مرغوب فايبر گلاس مي باشد كه يك طرف آن توسط ورق نازك آلومينيوم پوشيده شده است كه بواسطۀ اين پوشش ضريب توان حرارتي آن بسيار بالا رفته است و جهت عايق كاري مصارف عمومي ، خصوصا” خطوط لوله و تاسيسات مورد استفاده قرار مي گيرد .

نوار سراميك فايبر خالص/آلومينيوم دار ( Ceramic Fiber Tape / With Coated AL ) PSN 0074

اين نوار از مرغوب ترين الياف سراميك فايبر خالص بافته مي شود و مي تواند با سيم هاي اينكنل و يا استنلس استيل مستحكم شود . محصول فوق جايگزين مناسبي براي نوارهاي آزبستي بوده و مناسب براي عايق كاري تاسيسات و خطوط لوله مي باشد و در دو نوع خالص و با روكش آلومينيوم ، با ضخامتهاي 2 الي 5 ميليمتر در عرض 20 الي 150 ميليمتر قابل عرضه مي باشد .

پارچه تفلونی چسبدار و بدون چسب

پارچه فایبرفلون نسوز (تفلونی) انعطاف پذیری بالا و چسبندگی به سطوح نا منظم اصطکاک بسیار کم و مقاومت شیمیایی خوب این پارچه ‏ها در مقابل تابش اشعه ‏ی UV نیز بسیار مقاوم هستند. پارچه های نسوز فایبرفلون به صورت پارچه و نوار های ساده و چسب دار در عرض های 1 الی 100 سانتی متر و ضخامت های 0.8 الی 0.50 به صورت چسبدار وبدون چسب با تحمل دمایی ۱۶۰ الی ۲۵۰ درجه .قابل عرضه می باشد. این پارچه ها در صنایع بسته بندی ، غذایی و هیتر ، شیرینگ و المنت به صورت پوشش استفاده می شوند. پارچه فایبر فلون یک پارچه نسوز بافته شده است که یک طرف آن با تفلون پوشیده شده است. پارچه نسوز فایبرگلاس با روکش تفلون دارای دو نوع است:
۱- پارچه فایبرفلون بدون چسب
۲- پارچه نسوز پشت چسب دار
پارچه پشت چسب دار استفاده‌ی بسیار زیادی در در دستگاه شیرینگ پک یا دستگاه بسته بندی وکیوم دارد. این پارچه باعث می‌شود حرارت به راحتی به پلاستیک یا فیلم سلفون انتقال پیدا کند و انها را به هم بچسباند در عین حال پلاستیک ذوب شده به پارچه فایبرفلون نمی‌چسبد. ویژگی پارچه نسوز پشت چسب‌دار ویژگی‌های پارچه نسوز پشت چسب‌دار به شرح زیر است: مقاوم در برابر حرارت از -۴۰ درجه تا ۲۸۰ درجه ، انعطاف پذیری بالا، مقاومت شیمیایی بسیار عالی، ضد سایش و خوردگی، خود چسبدار و آسان برای استفاده، ضد قارچ و باکتری، خواص الکتریکی و دیالکتریک عالی، غیر قابل احتراق – خود خاموش، سبک وزن و بهره وری بسیار بالا، ضریب اصطکاک کم، مقاوم در برابر اشعه ی UV
کاربرد پارچه تفلونی صنایع بسته بندی، المنت های حرارتی، دستگاه وکیوم پلاستیک، دستگاه شیرینگ پک، در صنایع چاپ و بسته بندی، استفاده در دستگاه جوش پروفیل UPVC صنایع غذایی (دستگاه بسته بندی غذا) ، صنایع دارویی و بسته بندی پلاستیکی، به عنوان پوشش غلطک درجه حرارت بالا ، صفحه‌های حرارتی

پارچه نسوز سیلیکون نخدار Fiberglass Cloth coated with Silicone

پارچه نسوز سیلیکون از پارچه فایبرگلاس آغشته به رزین سیلیکون ساخته می شود . پارچه فایبر گلاس قادر به تحمل حرارتی تا حدود 650 درجه سانتیگراد است و نیز از خاصیت عایق الکتریکی بودن نیز برخوردار بوده و در محیط های شیمیایی هم می تواند یکی از اولین گزینه های مورد انتخاب باشد . رزین سیلیکون در این محصول سبب شده تا الیاف پارچه فایبر گلاس در هوا پخش نشده و استحکام آن حفظ گردد . از دیگر مزایایی که سیلیکون به این پارچه داده است می توان به ضد آب شدن ، دوام و مقاومت حرارتی و کششی ، مقاومت در برابر تمام مواد شیمیایی ، اسیدی ، قلیایی و غیره اشاره کرد .
البته میزان تحمل حرارت روکش سیلیکونی در این محصول تا 300 درجه سانتیگراد است . پارچه نسوز سیلیکون به دو صورت یک رو و دو رو سیلیکون تولید می گردد ؛ بدین صورت که یک طرف و یا هر دو طرف پارچه نسوز فایبر گلاس به رزین سیلیکون آغشته می شود . پارچه نسوز سیلیکونی به برزنت نسوز نیز معروف است . این پارچه دارای انعطاف پذیری ، دوام و مقاومت در برابر روغن و آب ، مواد شیمیایی و به طور کلی مواد اسیدی یا قلیایی بوده و به سبب ویژگی های متعدد جزو یکی از پرمصرف ترین ها در صنعت به شمار می رود که ما در اینجا به چند مورد از آن ها اشاره می کنیم :
– استفاده به عنوان پرده حرارتی جهت عایق کاری کارگاه ها و کوره ها
– ساخت عایق های حرارتی پتویی
– کیسه های نسوز برای مواد روغنی
– ساخت نوار نقاله نسوز
پارچه سیلیکونی در عرض 100 سانتیمتر و در ضخامت های 0.4 ، 0.5 ، 0.8 و 1 میلیمتر به صورت رول در موجود می باشد .

پارچه کولار

کولار (kevlar) نام تجاری برای الیاف ساخته شده از پارا آرامید است. کولار معمولا به صورت الیاف یا پارچه‌های بافته شده یا به عنوان یک بخش از مواد کامپوزیتی استفاده می‌شود.
کولار دارای نسبت استحکام به وزن بالایی است از این رو استفاده های زیادی در زندگی بشر از جمله لباس های خاص یا بادبان کشتی و… دارد. اگر کولار وزنی برابر فولاد داشته باشد 5 برابر آن استحکام بیشتری از خود نشان می دهد.
پارچه KEVLAR را می توان به عنوان یک جایگزین عالی برای فیبر کربن یا فایبرگلاس مورد استفاده قرار داد.کامپوزیت kevlar در درجه بندی های سبک، مقاوم در برابر ضربه، مقاوم در برابر سایش، مقاوم در برابر حرارت، و دارای خواص قدرت بسیار عالی برای کاربردهای بیشتر استفاده می شود.

پارچه نسوز سیلیکا

پارچه های سیلیکا با مقاومت حرارتی تا 1100 درجه سانتی گراد در عرض های 860، 920، 1000 و 1500 میلی متر قابل ارائه می باشند.
این پارچه ها با 90% SiO2 به عنوان عایق حرارت بالا استفاده شده و پس از قرار گرفتن در معرض دمای بالا انعطاف پذیری خود را حفظ می کنند، بسیار با دوام و مقاوم بوده و حفاظ بسیار مناسبی در برابر مذاب فلزات هستند.این پارچه ها مصارف زیادی در حفاظت جوش/برش و محافظ شعله و حرارت دارند و به عنوان روکشهای عایق قابل تعویض نیز استفاده می شوند. این پارچه ها توانایی مقاومت در برابر درجه حرارت مداوم 900 درجه سانتی گراد و دمای لحظه ای 1400 درجه سانتیگراد دارند که همین امر آنها را در تولید راکت و موشک صنایع هوا و فضا کاربردی کرده است. هم چنین از این اقلام جهت تجهیزات آتش نشانی و نیز حفظ حرارت مواد استفاده می شود. این پارچه ها در ساخت تجهیزات تصفیه دما بالا فوق العاده می باشند.