پکینگهای آبند و نسوز

پكينگ تفلون خالص ( Pure PTFE Packing )

این نوع پکینگ ازالیاف تفلون خــالص سـاخته شده و از مقاومت شیمیایی بالایی بـرخوردار است و علاوه بر مقــاومت بــالا ، از ضریب پــایین اصطکاک نیز بــرخوردار می باشد . اين پکینگ بهترین نوع در زمینه آب بندي و مقاوم در برابر فشار می باشد .

بسیار مناسب برای تمـام ترکیبات شیمیایی ( به جـز فلزات آلکالاین و فلورین گازدار) ، شفت موتور ( با سرعت پایین ) ، پمپ پیستونی و سانتریفوژ و درزگیر می باشد .

پكينگ تفلون روغني (PTFE With Oil Packing)

این نوع پکینگ بافته شده از الیاف تفــلون خـالص آغشتـه به روغن مخصوص سیلیکون می باشد . ضریب اصطکــاک پـایین آن مــانع از تغییر شکل شفت در برابر گرمــا و سـرعت بــالا می شود . در هسـته این جنس می توان از اُرينگ سیلیکــون جهت انعـطاف پذیـری و قابلیت ارتجـاعی بیشتر استفاده کرد . درضمن این پکینگ به علت آغشته بودن به روغن سیلیکون پس از نصب در دستگاه خشک و شکننده نمی گردد و هنگام راه اندازی دستگاه ، شافت به آرامی شروع به کار می کند .

اين پكینگ را می توان در تمامي موارد كاربردي PSN Seal 0002 استفاده نمود ، همچنين جایگزین بسيار مناسبي جهت انواع کاسه نمد با فشار ضعیف نيز مي باشد .

پكينگ تفلون گرافيت ( PTFE Graphite Packing )

اين پكينگ با دو ساختار قابل دسترس مي باشد : 1 – نوع اول بافته شده از الياف مرغوب تفلون همراه با گرافيت با خاصيت روان كنندگي مي باشد . مورد كاربري آن مشابه با PSN Seal 0002 است .

2- نوع دوم بافته شده از الياف مرغوب تفلون به همراه گرافيت آغشته شده به روغن سيليكون مي باشد . مورد كاربري آن مشابه با PSN Seal 0003 است .

پكينگ تفلون آراميد ( PTFE With Aramid Packing )

اين نوع پكينگ از الياف خالص تفلون نسوز و يا الياف تفلون آغشته به روغن سيليكون كه در كناره ها با الياف آراميد ( كِولار ) تقويت يافته ، تشكيل شده است . با توجه به ساختار توليد ، داراي ضريب اصطكاك بالا و قابليت انعطاف پذيري خوبي مي باشد . با توجه به تركيبات خاص اين پكينگ ، جهت آب بندي پمپ هاي پيستوني با فشار بالا و همچنين در كليه محيطهاي داراي دما و فشار بالا ، بسيار مورد استفاده قرار مي گيرد .

پكينگ تفلون گرافيت با آراميد ( PTFE Graphite With Aramid Packing )

اين نوع پكينگ از الياف خالص تفلون نسوز و يا الياف تفلون آغشته به روغن سيليكون كه در كناره ها با الياف آراميد ( كِولار ) تقويت يافته ، تشكيل شده است . با توجه به ساختار توليد ، داراي ضريب اصطكاك بالا و قابليت انعطاف پذيري خوبي مي باشد . با توجه به تركيبات خاص اين پكينگ ، جهت آب بندي پمپ هاي پيستوني با فشار بالا و همچنين در كليه محيطهاي داراي دما و فشار بالا ، بسيار مورد استفاده قرار مي گيرد .

پكينگ آراميد ( كِولار ) ( Aramid Fiber Packing )

این نوع پکینگ بافته شده از الیاف آرامیدِ آغشته شده به روغن و مايع تفلون مي باشد و در مقایسـه با الیافهاي دیگر عمر طولانی تری داشته و در شــرایط محیطی سخت مخصوصــاً در مواردی که سیال دارای ذرات جامد معلق باشد ، ایده آل است . همچنين دارای مقـاومت مکانیکی ، حرارتی و شیمیایی فوق العاده بالائي مي باشد . مقاومت در مقابل آب گــرم ، فاضلاب ، انواع روغن ، گریس ، گــازها ، اسیدها و بازهای ضعیف باعث شده تا استفاده آن در انواع شیر و پمپ با كارایی بالا همراه باشد .

پكينگ رمـي تفلون ( Ramie PTFE Packing )

این نــوع نخ از الیاف رمـی آغشته به تفلون اشباع شده ، ساخته شده است . به همين دليل بسيار مناسب جهت استفاده در محيطهاي اسيدي رقيق و قليائي ، لولــه های بخار و پمپ های آب آشـامیدنی مي باشد . *اين پکینگ به عنوان بهترين گزينه جهت استفاده در محيط شـور آب دريا ، در صنایع کشتي سازي می باشد .

پكينگ رمـي با روغن ( Ramie With Oil Packing)

این نوع پکینگ بافته شده از نخ نسوز رمـی و آغشته به روغن سیلیكون مخصوص مي باشد . از ويژگيهاي بارز اين پكينگ برخوردار بودن از پوشش روان كنندگی بسيار مطلوبي است كه بدين دليل در لوله های بخار و پمپ های آب آشامیدنی و پمپ هاي قرار گرفته در آب شور بسيار مورد استفاده قرار مي گيرد ،
*اين پکینگ به عنوان بهترين گزينه جهت استفاده در محيط شـور آب دريا ، در صنایع کشتي سازي می باشد .

پكينگ آزبست گرافيت سيم دار ( Asbestos Graphite With Wire Packing)

این نوع پکینگ بافته شده از الیـاف آزبسـت بوده و آغشته شده به گـریس ، روغـن و يا گرافیت مي باشد . مورد مصرف اين پكينگ در پمپ ها ، شــیرآلات صنعتي ، صنایـع نفتی و در دستگاههائی که با فشــار متوسط و بخار کار می کنند ، مي باشد .
نوع سيم دار آن مستحکم شده با سیمهای مسی ، سیم اينكنل و سیم استنلس استیل می باشد كه باعث بالا رفتن توان اين محصول در مقابل فشارهاي وارده مي گردد .

پكينگ آزبست گرافيت ( Asbestos Graphite Packing)

این محصول از الیـاف با كيفيت آزبسـت بافته شـده است و در دو نوع 1- آغشـته به روغن و گرافيت و 2- آغشته به گريس و گرافيت قابل دسترس است .
اين پكينگ در انواع فلنج ها ، شير آلات و ديگهاي بخار بهترين گزينه مصرفي مي باشد .

پكينگ گرافيت خالص ( Expanded Graphite Packing ) PSN 0012

پکینگ گرافیت خـالص بسیار انعطاف پذیر بوده و از الیاف گرافیت خالص منبسط شده سـاخته شده است . اين محصول بهترین انتخاب جهت آب بندی در محيطهاي روغن داغ و آب داغ ، بخار آب ( با درجه حرارت و فشار بالا ) و سیالات خصوصا” گاز هیدروژن ، مي باشد . نوع سيم دار آن مستحکم شده با سیم اينكنل و سیم استنلس استیل می باشد كه باعث بالا رفتن توان اين محصول در مقابل فشارهاي وارده مي گردد .
اين پكينگ درتجهیزات نفتی ، دستگاههــاي مولد برق ، صنايـع شیمیایی ، صنـايع دارویی و ديگر صنایع مورد استفاده قرار می گيرد .

پكينگ آزبست آغشته به تفلون ( شيرتفلون ) ( Asbestos Braided With PTFE Packing )

این نوع پكينگ از الیاف درجه یک آزبست بافته شده است و به خاطر آغشته شدن به مـایع تفـلون از استحکــام شـیمیایی ، مـکانیکی و حـرارتی بالاتري نسبت به پکینگ آزبست برخوردار است و فشار بیشتری را نيز تحمل می کند . اين پكينگ درکاسه نمد ، میل لنگ ، شیرهای ســردکننده ، مواد شیمیایی قلیایی با غلظت کم ، صنايع غذائي ، نفت و پتروشیمی ، همچنين در پمپ ها و شیرها در محيطهاي مختلف شامل : اسید ، نفت ، بخار ، آمونیاک و… ، مورد استفاده قرار مي گيرد .

پكينگ آزبست شيرتفلون با روغن ( Asbestos With PTFE & Oil Packing)

این نــوع پکینگ بـافته شده از الیاف آزبست آغشته شده به مایع تفلون خـالص و روغن سیلیکون مي باشد كه دارای قـابلیت انعطاف پذیری و فشردگي همگن بوده . این پکینگ به دلیل اسـتفاده از الیاف مـرغوب آزبست و مايع تفلـون از مقاومت شـیمیایی ، مـکانیکی و حـرارتی بالائي برخوردار است . اين پكينگ در محيطهاي اسيدي و قليائي ، آب ، بخــار و گاز و هر نوع محلول دیگر در کارخانجـات کاغذ سازی ، صنایع غذایی ، دارویی و پزشکی قابل استفاده مي باشد . همچنين در شفت کــروم و استیل ها و دستگاههائي كه داراي ســرعت ثانویه بالا بدون سایش هستند ، بيشتر مورد مصرف واقع مي گردد ، در ضمن قیمت آن نسبت به انواع پکینگ های تفلون مرقوم به صرفه تر می باشد .

پكينگ كتان گريس ( Cotton Grease Packing )

این پکینگ از الیـاف کتـان با کیفیت بــالا و آغشته شـده به گریس Natural تشكيل شده است و به صورت چهارگوش بافته مي شود . بهترین مورد مصرف آن در لوله های برنجی و انواع پمپ های با فشار و حرارت پایین می باشد .

پكينگ كربن آغشته به تفلون ( Carbon Braided With PTFE Packing )

این پكينگ از الیاف کربن نسوز آغشته به روغن سيليكون و تفلون بافته شده است . از ويژگيهاي بارز اين پكينگ استحکام مـکانیکی و حـرارتی بالای آن می باشد . از اين پكينگ در آب بنـدی مــایعات فرار ( بجز اسیدهـای قوی ، حلال هاي مـواد آلی و سیالات ) و در جاهایی که آلـودگی مجاز نباشد مانند پمپ های گریز از مـرکز ، پمپ های شـناور و درشیرآلات مورد استفاده قرار می گیرد .

پکینگ فایبر گلاس ( Fiberglass packing )

پکینگ فایبر گلاس از الیاف فایبر گلاس آغشته به مایع تفلون بافته می شود. در مواردی که نمی توان از آزبست استفاده کرد، بهترین جایگزین برای واشر تفلون، شیر آزبست با روغن است. نخ های بسته بندی پرمصرف ترین نخ های بسته بندی تجاری هستند.
بسته بندی فایبرگلاس آغشته به تفلون که به آن مهر و موم بسته بندی فایبرگلاس نیز می گویند، از فایبرگلاس با مایع تفلون بافته می شود.

الياف فايبرگلاس رو-وينگ ( Glass Fiber Roving )

این نوع الیاف ، الیافي بنیانی و بسیار محکم و زبر می باشد كه به طور گسترده درتمام مراحل قالب گیری ( كامپوزيت ) مورد استفاده قرار می گیرد . رووينگ عمل آوری شده جانشین تمام محصولاتی است که در آنها سرعت از دست دادن آب و رطوبت بسيار مهم مي باشد . لذا در ساخت محصولات كامپوزيت بهترین مكمل رزین اپوکسی جهت پر كنندگي آن می باشد . اين الياف داراي مقاومت الكتريكي و حرارتی بسيار خوبي می باشد و جهت عايق كاري در كليه صنايع مورداستفاده قرار می گیرد .
در تكس هاي ( سايز ) 600- 1200 و 2400 كه غالبا” در رول هاي 5 الي 20 كيلوگرمي است ، قابل عرضه مي باشد .

نخ فايبرگلاس ( Glass Fiber Yarn )

این الیاف با فرایند ( Texturizing ) در فشار بالا ساخته شده است . از استحکام و مقاومت حرارتي بالايي برخوردار می باشد . از ويژگيهاي اين محصول ضد زنگ بودن و عايق حرارتي و الكتريكي بودن آن است و بهترین جایگزین برای آزبست می باشد و می تواند به عنوان مواد اولیه در توليد پارچه ، نوار و پکینگ مورد استفاده قرار گيرد .
اين الياف در دو نوع C Galss و E Glass مي باشد كه به ترتيب 450 و 550 درجه سانتي گراد تحمل حرارتي دارند و غالبا” در تكسهاي 400- 600- 1200 و 2400 قابل عرضه مي باشد .

پكينگ سراميك فايبر گرد / چهار گوش ( Ceramic Fiber Braided Round Rope / Square )

اين پكينگ از مرغوب ترين الياف سراميك فايبر خالص بافته مي شود . این پکینگ با مقاومت حرارتی تا 1260 درجه سانتیگراد و به صورت کوتاه مدت تا 1000 درجه سانتیگراد به صورت بلند مدت ، به عنوان عايق حرارتي بسيار مناسب و کاربردی جهتآب بندی اغلب پمپ ها و کوره های حرارتی و همچنین آب بندی انواع شفت ها و پمپ های صنعتی و نیز در تهیه ، تولید و ساخت انواع لباس های حرارتی نسوز مانند لباس و دستکش های صنعتی و آتش نشانی و عایق بندی کوره ها و برج های صنعتی حرارتی ، مورد استفاده قرار می گیرد . این پکینگ مي تواند با سيم هاي اينكنل ( inconel ) و يا استنلس استيل مستحكم شود .
این پکینگ دو مقطع گرد و مربع در سايزهاي 3 الي 100 ميليمتر و در بسته بندي هاي 5 و 10 كيلوگرمي قابل عرضه مي باشد .

نخ گرد آزبست تابیده شده بدون غبار / غبار دار ( Dust / Dust Free Asbestos Twisted Yarn )

توسط دو یا چند رشته آزبست نسوز ، تابیده شده مي باشد و در دو نوع غبار دار و بدون غبار در دسترس مي باشد .
به طور گسترده درآب بندی و همچنين به عنوان عایق حرارتی ، در نوع غباردار با درجه حرارت350 تا550 درجه سانتيگراد و در نوع بدون غبار با درجه حرارت بالای 250 تا 350 درجه سانتيگراد مورد استفاده قرار می گیرد .

طناب گرد آزبست بافته شده بدون غبار/ غبار دار ( Dust / Dust Free Asbestos Round Rope )

از الیاف بلند آزبست نسوز مي باشد که به صورت گرد بافته شده است . به طورخاص به عنوان عایق حرارتی در سیستمهاي هدایت حرارتی مورد استفاده قرارمی گیرد و توانایی تحمل دمای بالای 250 درجه سانتيگراد را دارد . تحمل حرارتی طناب گرد آزبست بدون غبار بین 350 تا 550 درجه سانتیگراد می باشد .

پکینگ چهار گوش آزبست بدون غبار/ غبار دار ( Dust / Dust Free Asbestos Square Rope )

از الیاف بلند آزبست نسوز مي باشد که به صورت چهارگوش بافته شده است ، به طورخاص به عنوان عایق حرارتی در سیستمهاي هدایت حرارتی مورد استفاده قرارمی گیرد و توانایی تحمل دمای بالای 250 درجه سانتيگراد را دارد . تحمل حرارتی طناب چهارگوش آزبست بدون غبار بین 350 تا 550 درجه سانتیگراد می باشد .
سايزهاي قابل دسترس 3*3 ميليمترالي 50*50 ميلي متر مي باشد .