گرافیت

ورق گرافيت خالص ( Expanded Graphite Sheet ) PSN 0069

یکی از انواع ورق نسوز پر مصرف در میان حوزههاي مختلف صنعت، ورق نسوز گرافیت خالص است که به دلیل انعطاف پذیري و مقاومت چشمگیر در برابر گرما، محبوبیت فراوانی کسب کرده است. این ورق نسوزدر برابر فشار و حفظ عملکرد مثبت در مواجهه با مواد شیمیایی، ماندگاري قابل توجهی را براي خود و قطعات در پی خواهد داشت.
این ورق از پودر گرافیت خالص با خلوص 8/99 % تولید شده و موجب میگردد تا این ورق نسوز، علاوه بر مقاومت بالا در برابر فشار و تحمل حرارتی 550 الی 650 درجه سانتیگراد ، به عنوان یک عایق حرارتی ایده ال مورد استفاده قرار گرفته و با توجه به دارا بودن خاصیت ضد زنگ بودن و همچنین دارا بودن خاصیت قدرت انتقال الکتریکی بسیار عالی ، به عنوان یک آبند نسوز گرانقیمت شناخته شده ولی با توجه به موارد کاربري گسترده در کلیه صنایع مورد مصرف قرار می گیرد . اگرچه ویژگیهاي ورق نسوز گرافیت خالص، پس از ترکیب با چسب مخصوص و رزین، بسیار منحصر به فرد میگردد ، اما
همچنان در صورت نیاز به استحکام بیشتر و یا بهبود مقاومت گرمایی، این ورقها را به سیمهایی از جنس استیل ، نیکل یا کروم مسلح مینمایند. تنها نکتهاي که جزو نقاط ضعف ورق نسوز گرافیت خالص به حساب میآید، تردي و شکنندگی این ورق است که به راحتی و با اضافه کردن الیاف شیشه و رزین، رفع میگردد. این ورق در ضخامتهاي 0/5 الی 10 میلیمتر در عرضهاي 1 و 1/5 متر قابل عرضه می باشد .

نوار گرافيت خالص PSN 0068 ( Expanded Graphite Tape )

این نوار بافته شده از نخ گرافیت خالص می باشد که به عنوان عایق حرارتی با تحمل حرارتی 550 الی 650 سانتیگراد می باشد . از ویژگیهاي قابل ذکر این محصول انعطاف پذیري خوب و خاصیت منحصر بفرد آن در آب بندي می باشد که به همین دلیل در کلیه صنایع مورد مصرف قرار می گیرد .
نوار نسوز گرافیت در دو نوع چسب دار و بدون چسب تولید و عرضه می گردد . نوار گرافیت خالص بدون چسب تمامی این ویژگی هایی را که ذکر کردیم پوشش می دهد اما نوار گرافیت خالص چسب دار از ورق آکاردئونی گرافیت خالص که یک طرف یه چسب آغشته شده است ؛ به صورت منسجم شکل گرفته است . موارد کاربرد هر دو نوع این نوار گرافیت خالص یکسان است اما مهمترین این موارد عبارت اند از :
– به شکل درزگیر به طور گسترده در پمپ ها ، دریچه ها و میکسر هاي صنعتی در پتروشیمی ها ، نیروگاه ها ، جایگاه ها و مخازن سوخت گیري
– آب بندي انواع مخازن صنعتی و مخازن روغن داغ و آب داغ و همچنین مخازن گاز هاي پر فشاري همچون آمونیاك و آرگون
– مورد استفاده جهت جایگزینی جکت ها و فنر هاي آب بندي
– مورد استفاده براي تولید گرافویل
این نوار در ضخامتهاي 1 الی 10 میلیمتر در عرضهاي 2 الی 20 ساتیمتر قابل عرضه می باشد .

رينگ گرافيت ( Graphite Ring ) PSN 0071

این رینگ ( پکینگ ) از لایه هاي ورق گرافیت خالص پرس شده ، تشکیل گردیده و در شیر آلات و پمپ هائی که درجه حرارت و فشار بالائی را تحمل می کنند ، قابل استفاده می باشد . قاومت فشار این رینگ Bar 200 و مقاومت حرارتی آن از 550 الی 650 درجه سانتیگراد می باشد و در سایزهاي 10 الی 500 میلیمتر قابل عرضه می باشد . گسکت گرافویل از لایه هاي ورق گرافیت خالص پرس شده ،تشکیل گردیده و در شیر آلات و پمپ هایی که درجه حرارت و فشار بالایی تحمل می کنند قابل استفاده است. مقاومت فشار این رینگ 200 بار و مقاومت حرارتی آن از 50 الی 650 درجه سنتیگراد میباشد. گسکت گرافویل در سایز هاي 10 الی 500 میلیمتر گسکت گرافویل نمونه اي است که با دقیق ترین مهندسی ممکن موجود در بازار ساخته شده است. واشر گرافیت خالص براي اکثر کاربردهاي آب بندي مایع صنعتی مناسب است. همانطور که از نام این محصول پیداست؛ واشر گرافیت خالص از گرافیت خالص ساخته شده است و تمام ویژگی هاي منحصر به فرد گرافیت خالص را با خود حمل می کند .تحمل فشار این محصول بسیار مناسب است تا بتواند فشاري معادل 4500 PSI را تحمل کند و همچنین استحکام خود را از دست ندهد که طرفداران زیادي را به خود جذب کرده استگسکت گرافویل به مقاومت در برابر شرایط سخت، گرما، فشار و مواد شیمیایی تهاجمی معروف هستند و این امر به ویژه در دماي بالا و نوسانات فشار غیرممکن است، اما با توجه به این ویژگی هاي واشرهاي گرافیت خالص این امر را غیرممکن کرده است .جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره خرید گسکت گرافویل و ورق هاي نسوز در ابعاد و ضخامت هاي مختلف می توانید و با کارشناسان فروشگاه تماس حاصل فرمایید.

ورق گرافیت مسلح

این نوع از ورق هاي گرافیتی در دو نوع قابل دسترس می باشند Pure Graphite with Steel Wireدار سیم گرافیت ورق Pure Graphite with tanged inserted تنجد گرافیتی ورق ورق گرافیت سیم دار از استیل 304 یا 316 بصورت پانچ شده و یا فلز هاي نازك تر و دو لایه گرافیت خالص در اطراف آن ترکیب شده است .ورق گرافیت استیل دار با تحمل فشار 200 الی 400 بار و تحمل حرارت 200- الی 550 درجه سانتیگراد و در ضخامت هاي 1 الی 5 میلی متر و در ابعاد معمولا 1×1/5 متر و 1×2 متر عرضه می شود.
ورق گرافیتی تنجد از ورق فلزي 316,SS304 که به صورت پانچ تنجد یا صاف در وسط و دو ورق گرافیت خالص پرس شده در طرفین ، تشکیل یافته است که استفاده از ورق فلزي درآن مقاومت این محصول را در برابر فشار و حرارت بسیار بالا برده است . در واقع با دارابودن استیل، در کنار تحمل حرارت بالاي مزیت تحمل فشار بیشتر را نیز به خود اضافه کرده است و آن را مناسب جهت مصرف در واشر سر سیلندر و آب بندي موتورهاي Explosion می نماید .
با توجه به تحمل فشار و حرارت بالاي ورق گرافیت تجید بهترین کاربرد را در واشرهاي سرسیلندر،پالایشگاه ها و محیط هایی که دما و فشار بالاست داراست.
مقاومت فشار این ورق Bar 200 و مقاومت حرارتی آن از 200 -الی 550 +درجه سانتیگراد می باشد و در ضخامتهاي 1 الی 5 میلیمتر در ابعادهاي 1/5×1 متر و1/5×1/5 متر و 2×1/5 متر قابل عرضه می باشد .

ورق گرافیت دونیت

ورق نسوز Donit یکی از جدیدترین محصولات نسوز در جهان معروف به واشر سر سیلندری و اگزوز است که به طور گسترده در کارخانه ها و کارگاه های تولیدی مورد استفاده قرار می گیرد. این ورق دارای ساختاری مانند ورق گرافیت Tanjed است که دارای یک لایه حلب یا فولاد سوراخ دار در وسط قرار گرفته است ، همراه با دو ورق آزبست نسوز که در دو طرف همان فولاد قرار گرفته و بهم فشار داده می شوند. جنس ورق فولادیبکار رفته در این ورق می تواند استیل ۳۰۴ یا ۳۱۶ باشد. البته در ساختار ورق به جای فولاد ، از حلب نیز استفاده می شود تا هزینه ها کاهش یابد. ورق دونیت مقاومت بسیار خوبی در برابر فشار نشان می دهد. وجود فولاد در این محصول باعث مقاومت بیشتر و بهتر در برابر گرما و فشار می شود و در دماهای بالاتر مقاومت خود را به راحتی حفظ می کند. به همین دلیل ، یکی از مناسب ترین گزینه ها برای استفاده و ساخت واشر سرسیلندر ، واشر اگزوز و واشر است که در دماهای بالا استفاده می شود. لازم به ذکر است که به دلیل آزبست موجود در ورق نسوز دونیت ، نمی توان از آن به طور گسترده در محیط هایی که افراد با آنها تماس زیادی دارند استفاده کرد. ورق دونیت در ضخامت های ۱ ، ۱.۲ ، ۱.۵ ، ۲ و ۳ میلی متر و در اندازه های ۱۵۰ در ۵۰ سانتی متر موجود است. تحمل دمایی این محصول تا ۹۰۰ درجه سانتیگراد است و به طور غیر مستقیم تا ۱۱۰۰ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.